Etusivu   Home
Kissala   Cattery
Uutiset    News
Cornish rex
Kissat      Cats
Import & Export
Pennut   Kittens
Pentueet 
Litters
Näyttelytulokset
Show results
nonSpectrolite
FIN*Spectrolite
Kuvia   Pictures
Perhe   Family
Muuta   Stuff
Linkit     Links
Vieraskirja   Guestbook

Näyttelytulokset s Show results
Tilli-Pupu Clara Jenisei Merry Matroskin  
Pipa Tipi Rocky Hattara
Spectrolite-kissat Spectrolite cats    
 
InCatin ranking: Epävirallinen Suomen Top20 cornish rex ranking-listaus:
Unofficial Top20 Cornish rex ranking in Finland by Incat Suomi:
2004 2005 2006 2007


IC FIN*Piupaws MiniMe, "Tilli-Pupu"

 Vuosi / Year 2003

 Pirok Tampere 06.09.03 12    Fabio Brambilla   Ex1, Nom
 Pirok Tampere 07.09.03 12

Gianfranco Mantovani

  Ex1          
 Isrok Kuopio  20.09.03 12    Jarmo Räihä   Ex1, Nom 
 Isrok Kuopio 21.09.03 12    Luigi Comorio   Ex1          
 Urk Helsinki 18.10.03 12    Lotte Borch   Ex2
 Turok Turku 06.12.03 11

Anne Paloluoma-Sundholm

  Ex2          
 Turok Turku 07.12.04 11

Donatella Mastrangelo

  Ex1, Nom  

  Vuosi / Year 2004

 KesKis Jyväskylä 14.02.04 11   Martti Peltonen   Ex2          
 KesKis Jyväskylä 15.02.04 11   Nurit Pahl            Ex1, BIV
 Pohkis Seinäjoki  06.03.04 11   Ulla Aspelin   Ex1         
 TuRok Turku 03.04.04 9   Lena Sundberg   CAC, Nom
 TuRok Turku 04.04.04 9   Jaana Jyrkinen   CAC
 Pirok Tampere 15.05.04 9   Lena Sundbeg   CH, BIV
 Pirok Tampere 16.05 04 7   Marie Westerlund   CACIB
 KesKis Jämsä 19.06.04 7

  Eva Wieland-Schilla

  CACIB
 Alfakatten Stockholm 11.06.04 7   Martti Peltonen   IC, BIV
 

Ylös / Up           

WW'04, SW'04, GIC FIN*Piupaws Clarabelle, "Clara"

 Vuosi / Year 2004

 KesKis    Jyväskylä 14.02.04 12    Lotte Borch   Ex1         
 KesKis    Jyväskylä 15.02.04 12    Martti Peltonen   Ex1, BIV, BIS
 Pohkis    Seinäjoki  06.03.04 12    Luis Coste           Ex1        
 TuRok     Turku 03.04.04 12    Carin Sahlberg   Ex1        
 TuRok     Turku 04.04.04 12    Jitka Kytlerova   Ex1, BIV
 Pirok      Tampere 15.05.04 11    Lena Sundberg   Ex1, BIV
 Pirok      Tampere 16.05 04 11    Alexey Schchukin   Ex1
 Alfakatten Stockholm 11.06.04 11    Martti Peltonen   Ex1, BIV, Nom
 KesKis   Jämsä 19.06.04 11

Leslie Morgan-Blythe

  Ex1, BIV, BIS
 KesKis   Jämsä 20.06.04 11    Irina Sadovnikova   Ex1
 Surok     Helsinki 31.07.04 11    Lena Sundberg   Ex1, BIV
 Surok     Helsinki 01.08.04 11    Jaana Jyrkinen   Ex1, BIV
 Scandinavian Winner Show
 2004   Oslo
07.-08.08.04 11

   Anne Paloluoma-Sundholm

  Ex1, BIV,  BIS
 Pirok Winner  Pori 04.09.04 9    Monika Bokström   CAC      
 Pirok Drive in  Pori 05.09.04 9    Karl Preiss   CAC      
 Isrok      Kuopio 18.09.04 9    Ursula Loose   CH, BOX
 Isrok      Kuopio 19.09.04 7    Lena Sundberg   CACIB
 Urk        Vantaa 16.10.04 7    Marie Westerlund   CACIB Nom   
 TCC      Stockholm 30.10.04 7    Luigi Comorio   IC, BIS
 World Show 2004  Vienna 13.-14.11.04 5    Gianfranco Mantovani  CAGCIB, BIV, BIS
 Turok     Turku 20.11.04 5

   Anne Paloluoma-Sundholm

 CAGCIB, BIV, Nom
 Turok     Turku 21.11.04 5

Eva Wieland-Schilla

 CAGCIB, BIV, Nom
 Porok     Helsinki 04.12.04 5    Maj-Britt Stein  CAGCIB, BIV, Nom
 Porok     Helsinki 05.12.04 5    Wendel Stoop  CAGCIB, BIV, BIS
 Selena   Riga 11.12.04 5    Nurit Pahl  GIC, Nom
 Selena   Riga 12.12.04 3    Anne Gro Edstrom  CACE, Nom
  

Vuosi / Year 2005

 Porok Kempele 02.07.05 15   Paras siitosnaaras
  Best breeding female
 Surok Helsinki 30.07.05 15   Paras siitosnaaras
  Best breeding female
 Isrok Kuopio 17.09.05 3   Jaana Jyrkinen   CACE
 Isrok Kuopio 18.09.05 3   Maj-Britt Stein   Disq. (lactation)


Vuosi / Year 2006

 KesKis Jämsä 18.06.06 3   Stephe Bruin   CACE
 KesKis Jämsä 18.06.06 15   Paras siitosnaaras
  Best breeding female
 Isrok Kuopio 16.09.06 15  
 Turok Turku 25.11.06 15   Paras siitosnaaras
  Best breeding female
 Turok Turku 26.11.06 15   2.paras siitosnaaras
  Second best breeding female

kategorian III Paras Siitoskissa, ja Kissaliiton paras siitosnaaras

the Best Shorthair Breeding Cat of the year 2006, and SRK's best breeding female

       Ylös / Up           

  CH FIN*Piupaws Jelizaveta, "Jenisei"

  Vuosi / Year 2004

 Urk       Vantaa 08.07.04

12

   Jaana Jyrkinen   Ex1

 Vuosi / Year 2005

 KesKis Jyväskylä 19.02.05

11

   Marie Westerlund   Ex1
 KesKis Jyväskylä 20.02.05

11

   Natalie Sidorova   Ex1, Nom
 Rurok Helsinki 23.04.05

11

   Anne Veland   Ex1
 Pirok Tampere 05.06.05

9

   Jarmo Räihä   CAC
 KesKis Jämsä 18.06.05

9

   Toini Tikkanen   CAC
 KesKis Jämsä 19.06.05

9

   Gina Grob   CH

Ylös / Up         


  IC FIN*Piupaws Merry Christmas, "Merry"

 Vuosi / Year 2004

 TuRok    Turku 04.04.04 12    Jaana Jyrkinen   OH2          
 Pirok      Tampere 15.05.04 12    Marie Westerlund   Ex1, Nom
 Pirok      Tampere 16.05.04 12    Eric Reijers   Ex1
 KesKis   Jämsä 19.06.04 12    Eva Wieland-Schilla   Ex1           
 KesKis   Jämsä 20.06.04 12    Francoise Milcent   Ex1, BIS  
 Surok     Helsinki 31.07.04 11    Martti Peltonen   Ex1          
 Surok     Helsinki 01.08.04 11    Barbro Helmer   Ex1, Nom
 Pirok Winner Pori 04.09.04 11    Monika Bokström   Ex1, BIS
 Pirok Drive in Pori 05.09.04 11    Karl Preiss   Ex1, Nom
 Isrok      Kuopio 18.09.04 11    Ursula Loose   Ex1
 Isrok      Kuopio 19.09.04 11    Lena Sundberg   Ex1
 Porok     Helsinki  04.12.04 9    Monika Bokström   CAC
 Porok     Helsinki  05.12.04 9    Solveig Mellberg   CAC

 Vuosi / Year 2005

 KesKis Jyväskylä 19.02.05

9

   Maj-Britt Stein   CH, BIV
 KesKis Jyväskylä 20.02.05

7

   Martti Peltonen   CACIB
 SK Stockholm 23.04.05 7    Eric Reijers   CACIB
 SK Stockholm 24.04.05 7    Ad de Bruijn   IC


Ylös / Up         

  IP FIN*Felibiosis Assapan, "Matroskin"

  Vuosi / Year 2004

  Alfa Felis Porvoo  02.10.04 12    Maj-Britt Stein   Ex1
  Porok    Helsinki  04.12.04 11    Maj-Britt Stein   Ex1
  Porok    Helsinki  05.12.04 11    Wendel Stoop   Ex1, Nom

  Vuosi / Year 2005

 KesKis Jyväskylä 19.02.05

11

   Maj-Britt Stein   Ex2
 KesKis Jyväskylä 20.02.05

11

   Martti Peltonen   Ex1
 Pirok Tampere 05.06.05

10

   Eduard Borrás   CAP, Nom
 KesKis Jämsä 18.06.05

10

   Steven Jones   CAP, Nom
 KesKis Jämsä 19.06.05

10

   Anne Gro Edstöm   PRBIS
 Rurok Hyvinkää 20.08.05

8

   Anne Veland  CABIP
 Rurok Hyvinkää,
 Rex/Sphynx Special
21.08.05

8

   Luigi Comorio

 CABIP, BIV, Nom
 Scandinavian Winner Show
 2005  Borås
27.-28.08.05

8

  Steph Bruin   IP

  Vuosi / Year 2006

  Pirok Tampere

21.05.06

6

  Fabio Brambilla   CAGPIB


         Ylös / Up          

  EC FIN*Piupaws Maleficent, "Pipa"

  Vuosi / Year 2005

 Porok Kempele 02.07.05

12

 Alva Uddin  Ex1
 Surok Helsinki 30.07.05

12

 Hans Lindberg  Ex1
 Isrok Kuopio 17.09.05

12

 Jaana Jyrkinen  Ex1
 Isrok Kuopio 18.09.05

12

 Maj-Britt Stein  Ex1, BIV, BIS
 Surok Järvenpää 29.10.05

11

 Laura Burani  Ex1, BIV, BIS
 Turok Turku 27.11.05

11

 Elisabeth Raab-Alvarson  Ex1, BIV, Nom
 Pirok Drive in Tampere 03.12.05

11

 Angelika Kneifel  Ex1, BIV, Nom
 Pirok Drive in Tampere 04.12.05

11

 Arja Martikainen  Ex1, BIV, Nom

Vuosi / Year 2006

 Surok Helsinki

06.01.06

11

  Eiwor Andersson   Ex1, BIV, BIS
 Surok Helsinki

07.01.06

11

  Jaana Jyrkinen   Ex1
 KesKis Jyväskylä

11.02.06

9   Natalia Sidorova

  CAC, BIV, Nom

 KesKis Jyväskylä

12.02.06

9   Marianne Roth   CAC, BIV, Nom
 Felix Tallinn

25.02.06

9   Jannick Renault   CH
 Felix Tallinn

26.02.06

7   Natalia Sidorova   CACIB
 PohKis Seinäjoki

04.03.06

7   Arja Martikainen

  CACIB BIV, Nom

 PohKis Seinäjoki

05.03.06

7   Elisabeth Raab-Alvarson   IC BIV, BOX
 KesKis Jämsä

17.06.06

5   Wendel Stoop

  CAGCIB, BIS, BOB

 KesKis Jämsä

18.06.06

5   Stephe Bruin   CAGCIB, BIS
 JKK Västerhaninge

15.07.06

5   Alexey Schchukin   CAGCIB
 JKK Västerhaninge

16.07.06

5   Eiwor Andersson   Ex1 %, BIV
 Surok Helsinki

29.07.06

5   Fabio Brambilla

  CAGCIB, BIV, BIS

 Felix Tallinn

12.08.06

5   H.G. Scholer   CAGCIB, BOX
 Felix Tallinn

13.08.06

5   Luis Coste   GIC, BOX
 Rurok Vantaa

19.08.06

3   Carin Sahlberg   CACE, BIV
 Rurok Vantaa

20.08.06

3   Thea Friškovec   CACE
 Scandinavian Winner Show 2006  

26-27.08.06

3   Ad de Bruijn   CACE
 Pirok Hämeenlinna

02.09.06

3   Alva Uddin   CACE, BIV
 Pirok Hämeenlinna

03.09.06

3   Anne Veland   CACE
 Isrok Kuopio

16.09.06

3   Alexey Shchukin   CACE, BIV
 Isrok Kuopio

17.09.06

3   Arja Martikainen   CACE
 Turok Turku 26.11.06 3     CACE, Nom

Kategorian III 3. paras aikuinen ja Vuoden Rex aikuinen

The third best short hair adult and the Best Rex of the year 2006!

Vuosi / Year 2007
 
 Surok Lahti

27.01.07

3

  Vera Vasilieva  CACE, Nom
 KesKis Jyväskylä

17.02.07

3

  Martti Peltonen  CACE, BIV, Nom
 KesKis Jyväskylä

18.02.07

3

 Glenn Sjöbom  EC, BIV, Nom
 Turok Turku

25.03.07

1

 Eric Reijers  HP
 Rurok Helsinki 21.04.07 1  Carin Sahlberg  HP, BIV, BIS
 Isrok Kuopio 05.05.07 1  Thea Friskovec  HP, BIS
 Isrok Kuopio 06.05.07 1  Jarmo Räihä  HP, BIV

  
   GIC
FIN*Alchemist Coelia Concordia, "Tipi"

   Vuosi / Year 2005

 Alfa Felis Porvoo

02.10.05

12

  Natalie Sidorova  Ex1
 Surok Järvenpää

29.10.05

12

  Carl-Christian Gulsett  Ex1
 Turok Turku

26.11.05

12

  Marianne Roth  Ex1
 Rurok Vantaa

02.04.05

11

  Eva Wieland-Schilla  Ex1

Vuosi / Year 2006

 Ery-Syd Hyvinkää

03.06.06

9

  Sirpa Lindelöf  CAC
 Ery-Syd Hyvinkää

04.06.06

9

  Carin Sahlberg  CAC
 KesKis Jämsä

17.06.06

9

  Stephe Bruin  CH
 KesKis Jämsä

18.06.06

7

  Anne Gro Edstöm  CACIB
 Porok Kempele

02.07.06

7

   CACIB
 JKK Västerhaninge

15.07.06

7   Alexey Schchukin  IC
 JKK Västerhaninge

16.07.06

5   Eiwor Andersson  CAGCIB
 Felix Tallinn

12.08.06

5   Hanne Sofie Sneum  CAGCIB
 Felix Tallinn

13.08.06

5   H.G. Scholer  CAGCIB
 Rurok Vantaa

19.08.06

5   Marie Westerlund  CAGCIB
 Rurok Vantaa

20.08.06

5   Jana Knyova  CAGCIB
 Alfa Felis Porvoo

30.09.06

5   Jarmo Räihä  Ex1 %
 Alfa Felis Porvoo

01.10.06

5   Vera Vasiljeva  GIC

Ylös / Up          

    CH Shangri-La Lanjelin, "Rocky"

   Vuosi / Year 2005
 
 Surok Järvenpää

29.10.05

9

  Laura Burani  CAC, Nom
 Pirok Drive in Tampere 03.12.05

9

  Angelika Kneifel  CAC, BIV, Nom
 Pirok Drive in Tampere 04.12.05

9

  Arja Martikainen  CH, Nom

    Vuosi / Year 2006
 
 Urk Vantaa

08.10.06

10

  Lotte Borch  CAP

 

    Imse Vimse's Magnifik Girl, "Hattara"

    Vuosi / Year 2007
 
 Isrok Kuopio

06.05.07

9

  Donatela Mastrangelo  CAC

 

 

Ylös / Up        

Yhteystiedot / Contact information: Maria Aho, Orivesi,  Finland     Tel. +358 44 592 8689, e-mail